Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2010

Κύπελλο ΟΠΑΠ: Έκπληξη με Εθν. Αστέρα - Επικράτησαν τα φαβορί

Η ομάδα της Καισαριανής νίκησε 4-2 στα πέναλτι, την Ξάνθη. Ατρόμητος, Ολυμπιακός Βόλου και Αστέρας Τρίπολης, πήραν το εισιτήριο για τους "16" της διοργάνωσης. Αυτή την ώρα, Εθνικός-Λάρισα: 0-0. Δείτε το πρόγραμμα της Τετάρτης και της Πέμπτης.

Στην παράταση κρίθηκε και η αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Ολυμπιακό Βόλου, με τους φιλοξενούμενους τελικα να παίρνουν τη νίκη με 1-0(0-0). Ο Ατρόμητος.....επικράτησε 3-1 της Αναγέννησης Γιαννιτσών και ο Αστέρας Τρίπολης του Πιερικού με 3-1, εξασφαλίζοντας τα "εισιτήρια" για τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Η δράση συνεχίζεται Τετάρτη και Πέμπτη, με παιχνίδια όπου ομάδες της Super League κοντράρονται με φαινομενικά ασθενέστερες ομάδες, οι οποίες όμως είναι έτοιμες να κάνουν «ζημιές», εκμεταλλευόμενες τις έδρες τους.
Σημειώνεται πως οι αγώνες είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και πέναλτι.